לימודי אבטחת מידע / קורס אבטחת מידע

 
 

               

 

 אבטחת מידע

תחום אבטחת המידע הינו תת תחום במקצועות  ה-IT אך אין לבלבל בכך או להוריד מעוצמת חשיבותו.

תחום זה כולל עושר ידע ומורכבות טכנית הנוגע במגוון שלם של תחומי IT הכולל ידע מעמיק ברשתות, בתקשורת, בניהול מידע, בידע והגיון לוגי, בשיטות עבודה ארגוניות, בתקנים, בניהול פרויקטים, בכתיבת קוד ועוד.

כדי לעסוק בתחום זה יש להעמיק את הידע הקיים, ולהתפתח במסלול הטכנולוגי המהיר לביסוס הידע התאורטי לכדי ידע מעשי ויכולת מקצועית.

חשוב להבין כי הסקופ של עולם אבטחת המידע כה רחב עד כי ניתן להתבלבל לעיתים עם עולם האבטחה הפיזי, לא מין הנמנע כי רבים המשתלמים בתחום זה כבר עברו מספר פעמים בין העולם הפיזי לסייברנטי במהלך ניסיונם המקצועי.

לאחרונה נכנסה אבטחת המידע גם למקצועות שאינם נימנים על תחומי ה-IT כדוגמת רואי חשבון, עו"ד, בטחון וחקירות ולא מן הנמנע כי ממקצועות אלו ימשיכו להשתלם בתחום זה, חלקם בתחום האודיט (מבקר פנים) וחלקם בהגנה וחקירת פשעים.

בישראל פועלים כיום אנשי מקצוע רבים, הענף נחשב כמבטיח ומפתח והפוטנציאל הוא בין הגדולים בענף ה-IT. בין המקצועות שניתן למצוע בתחום זה: מיישמים Hands on, טכנאי אבטחת מידע, יועצים, אודיטורים, מנהלים, מנהלי סכונים, מהנדסים, סמנכ"לים לאבטחת מידע וכן בעלי תפקידים מגוונים בבטחון ובממשל.

 

 אבטחת מידע לקציני בטחון וממוני בטחון (מנב"טים)

קציני בטחון וממוני הבטחון עומדים כיום בפני אתגרים חדשים ועוצמתיים שמעבר להגדרת תפקידם  הקלאסי של "הגנת הנפש והרכוש" במתקן או הארגון שעל בטחונו הם מופקדים. ההגדרות המתחייבות בעידן הלוחמה המודרני, הן:

  • הגנת נפש ורכוש
  • הגנה על הקניין הרוחני של הארגון וסודותיו המסחריים
  • הבטחת רצף הפעילות התקין של הארגון
  • מניעת ריגול תעשייתי ועבירות הונאה ומירמה
  • מניעת זילגת מידע ותקיפת המידע הקיים בארגון.

אבטחת מידע
 בכל ארגון קיים ידע יקר שנאגר עם הזמן ומאוחסן במערכות המידע, על בסיס ידע זה מתקיים ופועל הארגון, אשר על כן הקב"ט המודרני חייב להעסיק במסגרת חטיבת הבטחון גם אנשי מקצוע מיומנים בתחום אבטחת המידע.

על כן כדי לשמר את רמת המקצועיות - יש להשתלם בניהול עולם אבטחת המידע כדי להיות מוכן לקבל החלטות הנוגעות לעולם זה, מכללת תמיר נערכת לתת מענה לאנשי מקצוע מתחום זה המעוניים להשתלם בניהול אבטחת מידע - פנו עוד היום ליועץ לקבלת פרטים נוספים.

 

אבטחת מידע - קהל יעד לקורס

CIASE Ceritication

  • מסלול CIASE הינו מסלול להכשרה ייחודי לרכישת תעודת מקצוע בתחום אבטחת המידע - ההכשרה מבוססת על ידע מעשי וניסיון נצבר של חברת BcomSecure חברת יעוץ לאבטחת מידע.
  • המסלול מיועד לחסרי ידע בניהול רשתות תקשורת.
  • בעלי ת. בגרות
  • יכולת טכנית טובה ושליטה באנגלית

מטרת לימוד אבטחת מידע

להקנות ידע מעמיק עם כל מתודולגיות ההגנה וארכיטקטורה של מערכות הגנה ואמיתות המידע.
המסלול מכשיר את הסטודנט במגוון רחב של התמודדיות עם עולם חדיש ועתידני.

               

 

פניה חינם ליעוץ אקדמי

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר